• خرداد ۲۷, ۱۴۰۳ ۲۲:۳۵

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

عطایی:تسهیلات ویژه ای به منظور نوسازی بافت های فرسوده در نظر گرفته شد

Byrotit

سپتامبر 28, 2015

روتیتر: سرپرست منطقه ۹ شهرداری کرج از اعطای تسهیلات ویژه احیای بافت های فرسوده در این منطقه خبر داد و گفت: شهرداری آمادگی کامل را دارد تا برای نوسازی بناهای فرسوده در کنار شهروندان قدم بردارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر: حسین عطایی عنوان کرد: در اجرای تمام پروژه های عمرانی،خدماتی و ترافیکی سطح منطقه ۹، توجه ویژه به زیرساخت های شهری، از مهمترین ماموریت های  این دستگاه بوده تا به این وسیله نیازهای شهر و شهروندان به بهترین شکل ممکن مرتفع شود.

سرپرست منطقه ۹ شهرداری کرج عنوان کرد: وجود محلات قدیمی و بافت های فرسوده در این منطقه باعث شده است که در ضوابط جدید طرح تفضیلی، تسهیلات ویژه ای برای جذب سرمایه گذاری های بیشتر به منظور ساخت و ساز و نوسازی بافت های ناپایدار و فرسوده از سوی شهرداری منطقه در نظر گرفته شود.

عطایی در ادامه به جزئیات اعطای تسهیلات ویژه برای بافت های فرسوده در طرح تفصیلی جدید به منظور نوسازی اشاره کرد و گفت: تخفیف ۵۰ درصدی عوارض صدور پروانه ساختمانی و پرداخت باقیمانده در اقساط بلند مدت، پرداخت وام بانکی برای هر واحد احداثی با سودبانکی حداقل توسط بانکهای عامل ، افزایش تراکم و واحدهای مسکونی در صورت تجمیع پلاک با مجاوران و انجام مراحل صدور پروانه ساختمانی در اسرع وقت و خارج از نوبت از جمله این تسهیلات می باشد.

به گفته این مسئول شهری، با توجه به پایین بودن متراژ املاک واقع در محلات دارای بافت های فرسوده و عدم وجود رغبت مالکین بناها به منظور تجمیع پلاکها، شاهد سرعت بسیار کند چرخه نوسازی و بهسازی هستیم که بر اساس مشکلات موجود و فقر شدید سرانه های خدماتی در محلات مذکور، تشویق شهروندان برای پایان دادن به زندگی در بافت های فرسوده ضرورتی مهم و اساسی به شمار می رود.

وی در پایان یادآور شد: شهروندان ساکن در منطقه ۹ شهرداری کرج می توانند با مراجعه به واحد شهرسازی این منطقه، علاوه بر برخورداری از تخفیف عوارض در صدور پروانه ساختمانی از تسهیلاتی مانند تقسیط بدون کارمزد و باقیمانده عوارض با حداکثر سه سال دوره تقسیط، محفوظ ماندن حق امتیاز خدمات زیر بنائی از قبیل آب، برق، گاز، و نظاریر آن پس از نوسازی بدون دریافت حق نگهداری ، قابلیت تبدیل به تسهیلات خرید برای سازنده و چند امتیاز دیگر ارائه شده در خصوص بافتهای فرسوده بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *