• تیر ۳۱, ۱۴۰۳ ۰۶:۱۳

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

اظهارات جدید علم‌الهدی درباره موسوی و کروبی

Byrotitr

دسامبر 6, 2013

روتیتر:امام جمعه مشهد گفت: در اخبار خواندم و شنیدم که در دستگاه دولت عده‌ای گفته‌اند ما می‌خواهیم از مقام معظم رهبری برای موسوی و کروبی عفو بگیریم. اگر ایشان عفو بفرمایند، ما که بخیل نیستیم.

به گزارش روتیتر به نقل از انتخاب، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در گفتگو با آدینه تهران با بیان اینکه محارب کسانی هستند که در صدد مقابله با نظام اسلامی از طریق حمله مسلحانه هستند و باغی به کسی می‌گویند که حقی که برای خودش نیست را مطالبه می‌کند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری خطاب به این آقایان فرمودند که اگر در مسئله انتخابات ایرادی دارید از طریق قانون اقدام کنید. اینکه این افراد از طریق قانونی اقدام نکردند و اردوکشی خیابانی کردند، تجاوز از حد و تجاوز از حق است و مصداق باغی بودن است.

وی ادامه داد: مرحوم عسگراولادی سال گذشته در نامه‌ای به بنده نوشتند این آقایان مفتون شده اند و فتان نیستند. بنده در پاسخ به ایشان بیان داشتم که ممکن است در ابتدای امر این افراد مفتون شده باشند اما در ادامه کار فتان شدند. چرا که به عنوان مثال آقای موسوی ۱۷ بیانیه بعد از انتخابات صادر کرد. اینها در روز ۱۶ آذر به عکس حضرت امام (ره) در دانشگاه جسارت کردند، در روز قدس شعار نه غزه نه لبنان سر دادند، شعار جمهوری ایرانی دادند و در تمامی این مراحل آقای موسوی بیانیه دادند و این اعمال را تایید کردند. حتی زمانی که در روز عاشورا پرچم امام حسین (ع) را آتش زدند باز ایشان بیانیه داد و این جماعت را مردم خداجوی نامید.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه حکم بغی در اختیار حاکم اسلامی است، گفت: جناب آقای آیت‌الله جنتی یک انسان معمولی نیست، یک فقیه است. ایشان هم‌دوره تمامی مراجع و از شاگردان حضرت امام (ره) و مرحوم آقای داماد هستند. اگر ایشان نظر فقهی خود را مطرح کردند پاسخ ایشان را می‌بایست با استدلال فقهی داد و نه با ناسزا و اهانت. این امر به طور کلی روش این افراد است.

علم‌الهدی با بیان اینکه در جریان سخنرانی نهم دی سال ۸۸ به موسوی و کروبی و اصلاح‌طلبان و … بزغاله و گوساله نگفته‌ام، افزود: من تنها به آنان گفتم که شما کاری کردید که عده‌ای بزغاله بیایند و عزاخانه امام حسین (ع) را آتش بزنند و بعد این آقایان آن همه استدلال قرآنی و روایی بنده را نادیده گرفتند و روی همان یک کلمه مانور دادند و گفتند که به ما توهین شده است. این روش افراد ناحق است.

امام جمعه مشهد اظهار کرد: در اخبار خواندم و شنیدم که در دستگاه دولت عده‌ای گفته‌اند ما می‌خواهیم از این افراد رفع حصر کنیم و یا گفته‌اند که ما از مقام معظم رهبری برای این آقایان عفو می‌گیریم. اگر ایشان عفو بفرمایند، ما که بخیل نیستیم. ولی اگر دولت بخواهد با تکیه بر امکانات دولت این کار را انجام دهد این امر دخالت در وظایف سایر قوا است.

علم‌الهدی همچنین با بیان اینکه حصر این افراد به دستور دادستان بوده است، گفت: این حصر نه به عنوان عقوبت کار سران فتنه، بلکه دادستان با توجه به ارتباطاتی که اینان با جریان‌های خارجی فتنه‌گر داشتند و به دلیل جلوگیری از این امر دستور حصر را صادر کردند. در حال حاضر هم اگر رئیس‌جمهور بخواهد از این دو رفع حصر کند باید آنان را به دادگاه تحویل دهند تا مانند سایرین محاکمه شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه عفو و بخشیدن این افراد در حوزه صلاحیت مقام معظم رهبری است و ایشان نیز بیان داشته‌اند که این افراد بیایند توبه کنند و قضیه را تمام کنند، گفت: ولی فقیه بر همه چیز ولایت دارند و طبیعتا مصالح اسلام و امت را در نظر می‌گیرند و حق‌الناس را نیز بهتر از هر شخص دیگری مد نظر دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *