• مرداد ۱, ۱۴۰۳ ۰۴:۰۶

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

تخصصی شدن فرهنگسراها اقدامی هدفمند در عرصه فرهنگ

Byrotitr

آوریل 22, 2014

روتیتر:مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرج از تخصصی شدن فرهنگسراهای این کلانشهر به عنوان یک حرکت هدفمند فرهنگی یاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،حسین سعیدی سیرایی ، با اعلام این مطلب، گفت: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرج دارای ۱۶ فرهنگسرا و خانه فرهنگ است که این رقم به زودی و با افتتاح فرهنگسرای شهید آوینی به ۱۷ خواهد رسید.

تخصصی شدن فرهنگسراها متناسب با موقعیت
سعیدی افزود: هر یک از این مراکز با توجه به محل قرارگیری و شرایط و امکانات، قابلیت تبدیل به یک فرهنگسرای تخصصی را دارند.
وی اضافه کرد: برای مثال فرهنگسرای امام رضا(ع) ظرفیت خوبی برای تخصصی شدن در حوزه تحقیقات و کتب مرتبط با سیره علمی و عملی امام رضا(ع) دارد.
این مسئول از دیگر فرهنگسراهایی که قابلیت تخصصی شدن دارند را فرهنگسرای آسمان نما عنوان کرد که با وجود رصدخانه خواجه نصیرالدین طوسی در آن امکان مناسبی برای پیگیری مباحث تخصصی در حوزه نجوم و ستاره شناسی است.
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرج گفت: تخصصی شدن فرهنگسراها کمک شایانی به بهره برداری مفید و موثر از امکانات سازمان خواهد کرد.

وی اجرای این اولویت مهم سازمان فرهنگی را در سال جاری دانست و تصریح کرد: کوشش خواهیم کرد به ترتیب امکانات و شرایط هر فرهنگسرا، مقدمات تخصصی شدن آن مرکز را فراهم آورده و به صورت زمانبندی شده در طول سال، نسبت به اجرای طرح اقدام کنیم.

آموزش های تخصصی جایگزین آموزش های عمومی

با اجرای این طرح، برگزاری دوره های آموزشی عمومی به صورت سطحی و محدود از فرهنگسراها برچیده شده و دوره های تخصصی جایگزین آن می شود.

این مسئول اضافه کرد: همچنین کاربردی شدن فرهنگسراها و متمرکز شدن برنامه ها از نتایج این اقدام خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *