• خرداد ۲۳, ۱۴۰۳ ۲۲:۴۳

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

لاریجانی:دولت به اجرای قانون تعلق خاطر دارد

Byrotitr

ژوئن 7, 2014

روتیتر:رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت به اجرای قانون تعلق خاطر دارد گفت: قطعا با ارائه لوایح منطقی از سوی دولت می‌توان زمینه فعالیت اقتصادی را در کشور فراهم کرد.

به گزارش  پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر: علی لاریجانی امروز (شنبه) در دیدار با معاونان پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی، گفت: یکی از مسائل مهم در سطح ملی کشور این است که باید ما سؤال اصلی کشور را دریابیم و تمام همت خود را برای جواب به این سؤال مبذول داریم که این باید در دولت، مجلس و قوه قضائیه انجام شود.

وی ادامه داد: در فراز و فرودهای کشور در سطح کلان همه می دانند که مسئله اصلی امروز کشور موضوع اقتصاد است، از طرف دیگر شرایط ما به گونه ای است که اگر به دنبال پیشرفت هستیم باید به دنبال بهبود وزن وضعیت اقتصادی باشیم، حتی در مذاکرات بین المللی تا این بخش فعال نشود معلوم نیست که در این حوزه دستاوردی داشته باشیم.

لاریجانی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر رونق اقتصاد و اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: این موضوع نشان دهنده آن است که تمام مسئولان باید به دنبال بهبود وضعیت اقتصاد در کشور باشند زیرا این موضوع نیاز به استدلال قوی ندارد، بنابراین اگر مسئله اصلی کشور این موضوع است باید رکود و تورم کنترل شود که در این رابطه هم در بعد شرایط داخلی و هم سامان بخشی به اوضاع اقتصادی وظیفه مهمی بر دوش مسئولان است.

رئیس مجلس تاکید کرد: باید توجه داشت که اولین مسئله در تحقق این موضوعات این است که باید حواشی کاهش پیدا کند، حواشی که چه در فضای سیاسی و چه در فضای فکری جامعه و در دولت و مجلس خاصیتی ندارد نه به درد مردم می خورد و نه به درد آخرتشان می خورد.

وی ادامه داد: قطعا هر چه میان قوا همکاری بیشتر باشد مسئله اصلی کشور بهتر دیده می شود که در این رابطه نقش معاونان پارلمانی بسیار مهم و پررنگ است زیرا معاونان پارلمانی می توانند در رفع ایرادات و منتقل کردن مواضع دولت نقش مهمی ایفا کنند.

لاریجانی با اشاره به اهمیت ارائه لوایح منطقی از سوی دولت به مجلس گفت: قطعا ارائه لوایح منطقی می تواند زمینه فعالیت اقتصادی را فراهم کند، در شرایط فعلی مجموعه فعالیت های دولت برای ارائه لوایح چشمگیر نیست و اکثر لوایح به غیر از لایحه بودجه و اصلاح لایحه بودجه ۹۲ زمینه بین دولی دارد از این رو قوانین مادری که بتواند بستر تولید را فراهم و زمینه جهش اقتصادی را محقق کند تا کنون از سوی دولت به مجلس داده نشده است.

وی افزود: برخی طرح ها از سوی مجلس تدوین می شد اما دولت‌ها مکرر می گفتند که طرحها را متوقف کنید تا ما لایحه دهیم اما تا کنون آن لوایح به مجلس ارائه نشده و قطعا زمان با سرعت می گذرد بنابراین امور کارشناسی باید در دولت به سرعت انجام شود و وزارتخانه ها با برنامه ریزی باید لوایح را به مجلس بیاورند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خوشبختانه دولت به اجرای قانون تعلق خاطر دارد گفت: براساس آمارهای هیأت تطبیق مصوبات دولت با قوانین موارد تخلف از قانون و دولت یازدهم کاهش پیدا کرده است اما آن چیزی که مهم و خوب است ارائه لوایح منطقی است تا دست دولت برای کار باز شود از این رو امیدواریم در این جلسه با یک همت عمومی برخی نارسایی ها مرتفع و همکاری های دو قوه افزون شود و قوانین مورد نیاز تصویب تا شرایط برای اقتصاد مقاومتی فراهم شود.

به گزارش ایسنا به نقل از خانه ملت، در ادامه این نشست معاونان پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاه ها نیز به ترتیب به طرح موضوعات مربوطه پرداختند.

انصاری: فضای تعامل دولت و مجلس حداکثری است/ نارسایی‌های گذشته تکرار نمی‌شود

معاون پارلمانی رئیس جمهور نیز با بیان اینکه فضای تعامل دولت و مجلس در دوره کنونی حداکثری است گفت: شاهد دورانی از هماهنگی خوب در سطح سران سه قوه هستیم و برخی نارسایی های گذشته تکرار نمی شود.

به گزارش ایسنا، مجید انصاری در نشست مشترک معاونان پارلمانی وزارتخانه ها با رئیس مجلس ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و انتخاب مجدد علی لاریجانی به عنوان رئیس مجلس، گفت: خوشبختانه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید با ریاست حسن روحانی فضای تعامل حداکثری بین دولت و مجلس به وجود آمد که این یک نقطه قوت برای نظام در مقطع کنونی است.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور سابقه پنج دوره نمایندگی مجلس را دارد و در سمت هایی همچون نایب رئیسی مجلس فعالیت داشته، گفت: با توجه به سابقه نمایندگی رئیس جمهور در مجلس، در دولت برداشت و فهم درستی از مقتضیات و جایگاه و نقش مجلس وجود دارد و نیازی به تلاش زیاد برای تبیین و توصیف این جایگاه نیست.

به گفته معاون پارلمانی رئیس جمهور در جلسات متعدد دولت، رئیس جمهور بر تعامل حداکثری با مجلس تأکید کرده و اعلام کردند که دولت تعامل حداکثری را وظیفه خود می داند.

انصاری در ادامه با اشاره به گذشت ۹ ماه از استقرار دولت تدبیر و امید، از رئیس و نمایندگان مجلس به دلیل تعامل در تنظیم و تشدید بودجه و جلسه رأی اعتماد به کابینه تشکر کرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: شاهد دورانی از هماهنگی خوب در سطح سران سه قوه ضل رهبری هستیم و فکر می کنم مردم هم از این موضوع خوشحال هستند که برخی نارسایی های گذشته تکرار نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *