• تیر ۲۲, ۱۴۰۳ ۲۰:۴۵

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

قدر دانی رییس مجلس شورای اسلامی از عملکرد شهردار کرج : شورای شهر بایدوحدت رویه داشته باشد

Byrotitr

آگوست 30, 2013

رو تیتر : سال گذشته اظهارات تحسین کننده دکتر علی لاریجانی در تایید عملکرد مهندس آقازاده و همچنین حمایت های شورای شهر کرج تعجب همگان را بویژه در حمایت از عملکرد شهردار کرج برانگیخت و در آن زمان سبب شد تا همگان به ماهیت فشارهای پشت پرده برخی از اعضای شورای شهر برای استعفا و یا برکناری آقازاده پی ببرند اما به ثمر نشستن پروژه های مهم وتاثیر گذار آقازاده  یکی پس از دیگری و دفاع هوشمندانه و سرسختانه مسوولان استانی از عملکرد وی مهر تاییدی بود بر توانمندی آشازاده و باطل بودن فشار برخی از اعضای شورای شهر کرج .

وی در این اظهارات علاوه بر تایید عملکرد آقازاده بر وحدت رویه و ثبات قدم شورای شهر کرج تاکید کرد.بازخوانی دلایل تمجید  و تقدیر از عملکرد آقازاده حتی پس از گذشت ۹ ماه می تواند چراغ راه شورا و مردم برای رویارویی های دیگر باشد .

  در آیین افتتاح طرح برتر بتنی کشور در سال ۱۳۹۱ یعنی تقاطع غیر همسطح جانبازان  ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد شورا و شهرداری وحدت رویه رئیس مجلس شورای اسلامی با قدردانی از عملکرد شورا و شهرداری کرج در رفع مشکلات شهری، گفت: در اجرای پروژه‌های شهری تنها نمی‌توان به بودجه دولتی اکتفا کرد بلکه باید از استعدادهای مختلف از جمله اوراق مشارکت و توان بخش خصوصی بهره برد. علی لاریجانی درآیین بهره‌برداری از چهار طرح عمرانی در کلانشهر کرج،اظهار داشت: یکی از وظایف مسئولان در شهرها شکوفایی استعدادها و رفاه شهروندان است که علاوه بر ایجاد زمینه‌های رضایت آنها اجرهای معنوی نیز دارد. وی افزود: در این زمینه ایجاد عدالت باید یکی از اولویت‌های مدیران در شهرها باشد.

لاریجانی شورای شهر کرج و شهردار این کلانشهر را یکی از فعال‌ترین نهادهای استان اعلام کرد و گفت: در واقع وحدت و تعامل شورا و شهرداری موجب اجرا، احداث و افتتاح چنین پروژه‌های کشوری و ملی شده است که باید این وحدت رویه ادامه یابد تا مشکلات شهروندان در بخش‌های مختلف به خصوص ترافیکی برطرف شود.

لاریجانی در ادامه به اجرای پروژه‌های قطار شهری کرج نیز اشاره کرد و یادآور شد: در مجموع طی سال گذشته برای امور قطار شهری دو میلیاردریال بودجه در نظر گرفته شد تا شهرداری‌های شهرهای مختلف از این بودجه ارتزاق کنند.

وی با اشاره به شرایط خاص اقتصادی کشور اعلام کرد: در بودجه سال آینده نمی‌توان مثل سال جاری و گذشته اعتبار به بخش‌های عمرانی اختصاص داد که در این زمینه باید از راهکارهای مختلف از جمله فروش اوراق مشارکت، تهاتر و از توانمندی بخش خصوص در اجرای طرح‌ها استفاده کرد.

وی افزود: در واقع در اجرای پروژه‌های شهری نمی‌توان تنها به بودجه دولتی اکتفا کرد بلکه باید از استعدادهای مختلف بهره برد که یکی از آنها اوراق مشارکت است که هم اکنون در برخی از کلانشهرها این مهم در اجرای پروژه‌ها مد نظر قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *